Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Січ 2012

У Холодному Яру тракторист поміняв скіфський шолом на пачку цигарок

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Дуже багато цікавих експонатів краєзнавчому музеєві у селі Медведівка, Чигиринського району дарували люди.

Про це розповів завідуючий філією «Холодний Яр» національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк в інтерв'ю «Українській альтернативі».

«Одного разу місцевий тракторист Петро приходить і каже: орав, мовляв, біля лісу й знайшов залізну «шапку».  І дає мені скіфський шолом! Ще й вибачається, мовляв, я його трохи трактором пошкодив, а потім молотком вирівнював.  «Віддячте, – каже, – пачкою цигарок, а шолом музею залиште».  Я вже потім дізнався, що такий раритет коштує 60-70 тисяч доларів. А чоловік виявив громадянську позицію», - розповів Б. Легоняк.

За його словами, всього у  музеї п'ять кімнат. У чотирьох розміщені постійні експозиції: ремесла й промисли, Коліївщина, період Великої Вітчизняної війни і, «наймолодша»  -  Холодноярська республіка. У п'ятій кімнаті влаштовують виставки.

«Якось жінка принесла в музей рушник, вишитий ще в XVIII столітті. Я такого більше ніде не бачив. На рушникові вишиті... бджоли. Такий от своєрідний символ села. Науковці висловлюють здогади, що назва «Медведівка» походить саме від слів «мед» і «відати». У лісах було дуже багато диких бджіл і не дивно, що місцеві жителі були бджолярами. А один експонат потрапив до нас майже анекдотично. Мій приятель-археолог якось вийшов «до вітру»  і з превеликим здивуванням помітив у ямі для сміття козацьку люльку. Їй більш як триста років!», - розповів Богдан Легоняк.

 

Про особливості Холодного Яру можна прочитати тут:

Холодний Яр вабить потужною енергетикою

 

Читайте також:

Холодний Яр: унікальний заповідник без землі

 

Фото: io.ua

Поділіться з друзями: