Дуже багато цікавих експонатів краєзнавчому музеєві у селі Медведівка, Чигиринського району дарували люди.
Про це розповів завідуючий філією «Холодний Яр» національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк в інтерв'ю «
«Одного разу місцевий тракторист Петро приходить і каже: орав, мовляв, біля лісу й знайшов залізну «шапку». І дає мені скіфський шолом! Ще й вибачається, мовляв, я його трохи трактором пошкодив, а потім молотком вирівнював. «Віддячте, – каже, – пачкою цигарок, а шолом музею залиште». Я вже потім дізнався, що такий раритет коштує 60-70 тисяч доларів. А чоловік виявив громадянську позицію», - розповів Б. Легоняк.
За його словами, всього у музеї п'ять кімнат. У чотирьох розміщені постійні експозиції: ремесла й промисли, Коліївщина, період Великої Вітчизняної війни і, «наймолодша» - Холодноярська республіка. У п'ятій кімнаті влаштовують виставки.
«Якось жінка принесла в музей рушник, вишитий ще в XVIII столітті. Я такого більше ніде не бачив. На рушникові вишиті... бджоли. Такий от своєрідний символ села. Науковці висловлюють здогади, що назва «Медведівка» походить саме від слів «мед» і «відати». У лісах було дуже багато диких бджіл і не дивно, що місцеві жителі були бджолярами. А один експонат потрапив до нас майже анекдотично. Мій приятель-археолог якось вийшов «до вітру» і з превеликим здивуванням помітив у ямі для сміття козацьку люльку. Їй більш як триста років!», - розповів Богдан Легоняк.
Про особливості Холодного Яру можна прочитати тут:
Холодний Яр вабить потужною енергетикою
Читайте також:
Холодний Яр: унікальний заповідник без землі
Фото: io.ua