Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Січ 2012

У Черкасах вшанували Данила Нарбута

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт народного художника Данила Нарбута. Там можна побачити картини із серії «Гетьмани України» та «Полковники».

За словами Заслуженого художника України Віктора Клименка, який був другом Данила Нарбута, він не раз бував у майстерні в митця і спостерігав за тим, як той малює.

 

IMGP9507

«Бувало, коли заходиш до нього в майстерню, довго дивишся, як він малює, і таке враження, ніби музика грає. А тоді він відходить і каже: «Ні, погано!». Був незадоволений своїми творами. Казав, що «це ж треба було в Кричевського вчитися і не навчитися малювати!». На що я йому відповідав, що це добре, що «не навчився», бо в нього виробився свій стиль, свій особливий мистецький почерк», - розповів Віктор Клименко.

 

IMGP9500

 

У свою чергу, присутні на відкритті виставки можновладці запевнили, що незабаром у Черкасах відкриється музей Данила Нарбута. У обласному художньому музеї вже закінчують ремонт чотирьох кімнат, в яких буде постійно діюча експозиція – там можна буде побачити картини, книги та речі художника. За словами заступника голови Черкаської обласної ради Василя Касяна, там уже завершені всі роботи, залишилося тільки зробити освітлення. Крім того, цьогоріч обласна влада пообіцяла посприяти із організацією виставок картин Данила Нарбута у містах обласного значення. Так, уже через місяць виставка помандрує до Умані, а потім у Ватутіне, Золотоношу, Канів та Смілу.

 

IMGP9502

IMGP9505

IMGP9504

Данило Нарбут (9 січня 1916 – 2 березня 1998 року) — син художника-графіка Георгія Нарбута. Відомий як художник театру - працював у декоративній майстерні Київського оперного театру, був головним художником Київського цирку, художником-консультантом Київського театрального музею, працював художником у театрах Житомира, Чернівців і Черкас. За німецької окупації очолював сотню Української Повстанської Армії. Лауреат Шевченківської премії за портретні серії «Сподвижники Богдана Хмельницького», «Гетьмани України», а також за філософсько-історичне полотно «Страшний суд». Був найстаршим членом УНА-УНСО.

Поділіться з друзями: