Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Січ 2012

Майстер витинанок Тарас Крамаренко поставив різдвяну виставу

Читайте більше в рубриці Культура
 

У Жашківському Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася прем'єра вистави «Про старого козака, різдвяного чорта та козацький рід» за мотивами казок Сашка Лірника.

Виставу створив, виступивши в ролі режисера, відомий майстер витинанки, якого чудово знають читачі НародUA, Тараса Крамаренко.

Пан Тарас розповів НародUA, що давно цікавився театральною режисурою і це вже його третя вистава: раніше були «Ніч перед Різдвом» та «Новорічна історія» («12 місяців»).

kram1

 

«Те, що ми «всі актори, а світ – театр», думаю, полеміки не викликає, і я, зв'язаний з образотворчим мистецтвом, не можу бути байдужим до театру, оскільки це все - велика рідня», пояснює Тарас Крамаренко.

kram2

 

Відомий витинанкар повідомив, що ще в студентські роки мав досвід гри в СТЕМах (студентський театр естрадних мініатюр). А подальше учителювання, за словами майстра, «це суцільне лицедійство» (в доброму розумінні цього слова).

kram3

 

«Діти люблять гратися, то чому б театр не використати, як педагогічний засіб? В молоді роки (за часів директорської кар'єри) я це і робив. Ми в Литвинівській школі ставили «Казку про Попа і робітника його Балду», «Дванадцять місяців», «Мати» О. Довженка та інше. До речі, тепер я розумію, як це було добре: мати в одних руках адміністративне і художнє керування. Оскільки в останньому випадку доводилось іти на певні жертви іншими справами ради задуму про створення вистави», згадує Тарас Крамаренко.

kram4

 

Художник зізнався, що в жашківському «Будинку школяра» поставити виставу мріяв давно. Тип паче, що там є сцена, зал і «справжня завіса».

Оскільки витинанкар постійно створює «завмерлу картину-композицію чи то у витинанці, чи в графіці», то йому дуже кортіло «створити живу картину».

kram7

 

Вистави, які створював художник, мали одну особливість. Він прагнув залучити до гри різні гуртки БДЮТу. Це і образотворчий гурток – для створення декорацій і костюмів, танцювальний – для постановки танцювальних композиції, вокальний (живий спів), туристичний (технічна підтримка), швейний та вишивка (пошиття костюмів), і, звісно, драматичний. Останній, як розповідає режисер, «це збірні діти та дорослі з усіх усюд».

kram8

 

За словами Тараса Крамаренка, актори-аматори – керівники гуртків та їх вихованці - і всі учасники дійства отримали задоволення від творчості, і для самого БДЮТу це розвиток.

kram9

 

«Це розкріпачує, адже це не ми, а «роль ругательная» згуртовує, генерує творче начало і , при правильному підході, виховує. Такі метаморфози можна спостерігати не лише на дітях, а і на дорослих. Саме дорослим не вистачає «дитячості», здійснення мрій дитинства. Була б моя воля, я б закрутив роботу БДЮТу на стержні театру, коли театральна студія є ключовою зв'язуючою ланкою всієї роботи закладу, де робота б знайшлась усім видам гурткової діяльності (за профілями)...» - каже Тарас Крамаренко.

 

Фото надані героєм публікації

Поділіться з друзями: