Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!13 січня в історії

Читайте більше в рубриці Цей день в історії
 

Православні християни вшановують преподобну Меланію Римлянку, яка жила з чоловіком (397-417 рр. н.е.) в непорочності. Продавши всі маєтності та коштовності, вони побудували в Африці два монастирі - чоловічий та жіночий...

Сьогодні українці за давніми традиціями зустрічають старий Новий рік (новий рік за старим, юліанським стилем).

Іменини Маланії (Меланії, Маланки) та Петра.

Цей день в історії

1610 — Галілео Галілей відкрив четвертий супутник Юпітера, який згодом отримав назву Каллісто. Третій за величиною супутник у Сонячній системі, розміром приблизно з Меркурій.

1681 — У Бахчисараї підписано договір, який завершив Російсько-турецьку війну 1676—81 і встановлював перемир'я між країнами терміном на 20 років. Згідно з Бахчисарайською угодою, Османська імперія визнала Україну за Московією.

1810 — У Петербурзі урочисто відкрита Державна рада — вища закононарадча установа царської Росії, створена за проектом Михайла Сперанського.

1819 — Встановлення казенного продажу алкогольного питва у Росії.

1854 — Фаас Ентоні з Філадельфії запатентував новий музичний інструмент — акордеон.

1898 — опублікована стаття Еміля Золя «Я звинувачую» у справі Дрейфуса. Вона викликала широкий резонанс як у Франції, так і за її межами.

1916 — Головний Начальник Одеського Воєнного Округу і Генерал-губернатор Ебєлов видав обов'язкову постанову № 18415, якою перевізникам заборонено відмовлятися везти пасажирів, а також грубо поводитися з пасажирами і вимагати від них оплати понад встановлену таксу. Штраф – 3 тисячі рублів, або 3 місяці тюремного ув'язнення.

1919 — Київ. Директорія УНР затвердила закон про заклик військових до дійсної служби.

1919 — Харків. Відділ внутрішніх справ Тимчасового робітничо–селянського уряду України видав розпорядження ревкомам та радам про ліквідацію буржуазного державного апарату та відновлення радянських органів влади.

1919 — Харків. Утворення Українського центрального агентства (Укрцентраг) по розповсюдженню преси й літератури. У складі губернських та повітових виконкомів утворювались відповідні відділи, вони займалися розповсюдженням та постачанням друкованої продукції, виконували роль посередника між пресою, книговидавцями та читачами. Мали у своєму підпорядкуванні усю мережу книжкової торгівлі: магазини, кіоски тощо.

1928 — У трьох будинках в містечку Шенектейді (штат Нью-Йорк) компанії RCA і General Electric встановили перші експериментальні телевізори для демонстрації можливостей прийому телесигналу в домашніх умовах.

1934 — У Радянському Союзі запроваджено новий вчений ступінь — «Кандидат наук».

1942 — Почалося примусове вивезення населення України в Німеччину (Остарбайтери).

1942 — Конференція представників союзних країн, окупованих Німеччиною, що відбулася в Лондоні, прийняла декларацію про покарання військових злочинців.

1943 — А.Гітлер видав директиву про тотальну мобілізацію матеріальних засобів та людських ресурсів Німеччини.

1944 — Війська 1-го Українського фронту зайняли місто Корець (Рівненська обл.) та райцентр Берездів (Кам'янець-Подільська обл.).

1953 — У радянських газетах «Правда» та «Известия» опубліковано повідомлення ТАРС про розкриття «змови кремлівських лікарів, винних у смерті вищих керівників КПРС, радянського уряду та збройних сил»: дев'ять провідних лікарів, більшість з яких євреї, звинувачувались у вбивстві секретаря ЦК Андрія Жданова та начальника ГПУ Радянської армії Олександра Щербакова. Через три місяці, уже після смерті Сталіна, «справу лікарів» було оголошено фальсифікацією, а з підозрюваних, двоє з яких померло під час слідства, знято обвинувачення.

1957 — Компанія Wham-O почала випуск фризбі.

1965 — Губернатор штату Мінесота (США) Карл Ролваг та мер Міннеаполісу Артур Нафталін підписали прокламації про проголошення 22 січня "Днем української незалежності".

1989 — У всій Великобританії комп'ютери були вперше паралізовані вірусом «Friday the 13th» («П'ятниця, 13-те»), відомим також під назвою «Jerusalem», котрий періодично активізується в дні, коли 13 число припадає на п'ятницю.

1991 — У Литві відбулись криваві сутички між підрозділами радянської армії і місцевим населенням, спровоковані Кремлем, що намагався запобігти виходу республіки з СРСР.

1992 — Україна та Королівство Швеція встановили дипломатичні відносини.

1992 — Республіка Кіпр визнала незалежність України.

1993 — У Парижі представники 130 країн підписали «Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї і її знищення».

1999 — 36-річний Майкл Джордан, жива легенда американського баскетболу, офіційно оголосив, що залишає команду «Чикаго Булз» і припиняє професійну кар'єру баскетболіста.

2000 — Про свою відставку з поста глави компанії «Microsoft» заявив її співзасновник і багаторічний керівник Білл Ґейтс.

 

Народились

1827 — Бекетов Микола, російський фізико-хімік.

1864 — Він Вільгельм, австрійський фізик, лауреат Нобелівської премії (1911) за дослідження явищ випромінювання і поглинання абсолютно чорним тілом (закони Віна).

1877 — Мацієвич Левко, український інженер-конструктор, винахідник, політичний діяч; перший український авіатор (†1910).

1894 — Онацький Євген, провідний діяч Організації Українських Націоналістів, громадський діяч, журналіст і науковець.

1924 — Ролан Петі, французький танцівник і хореограф

1954 — Глизін Олексій, російський поп-співак.

1969 — Стівен Хендрі, шотландський спортсмен-більярдист, семиразовий чемпіон світу зі снукера.

1972 — Щербо Віталій, білоруський гімнаст, шестиразовий переможець Олімпійських ігор (1992).

1977 — Орландо Блум, англійський кіноактор («Володар перснів»,«Пірати Карибського моря», «Царство небесне», «Троя».).

 

Померли

1906 — Олександр Попов, винахідник радио

1941 — Джойс Джеймс, ірландський письменник, прозаїк-новатор 20 століття («Дублінці», «Портрет художника замолоду», «Улісс»).

1943 — Василь Івахів, перший Шеф Штабу УПА, загинув в боях з німцями в Колках.

1954 — Лівицький Андрій Миколайович, президент УНР в екзилі.

1971 — Касименко Олександр Карпович, заступник головного редактора УРЕ, український радянський історик, доктор історичних наук, професор.


Більше на цю тему
Більше в рубриці « 12 січня в історії »
Поділитися з друзями в соцмережах: